• Data Wystawienia /  28.05.2022
  • Data Ważności / 28.05.2025

BIO
—-

     Sporty wodne towarzyszą Piotrowi od dziecka. Około 7 roku życia stawiał pierwsze kroki na windsurfingu, później kontynuował przygodę w żeglarstwie ścigając się na łódkach klasy Optymist, przez kilka dobrych lat. Mimo to windsurfing towarzyszył mu nieustannie dlatego w wieku 14 lat rozpoczął ściganie w juniorskich klasach windsurfingowych. Zawodowo startował na “windzie” (w tym w klasach olimpijskich) do 23 roku życia zdobywając po drodze kilka tytułów Mistrza Polski, czy V-ce Mistrzostwo Świata Juniorów. Później przeszedł na drugą stronę mocy zostając trenerem w klubie AZS Poznań. 

Minęło kilka lat, pojawiły się foile… Wrócił do amatorskiego ścigania na Formuła Foil (FWF) w kraju, a dla fun’u czekał na prognozy pozwalające pobawić się trochę na fali na windsurfingu oraz trochę surfingu. 

Od lat prowadzi swoją szkołę wind w Poznaniu. Jego staż instruktorski i trenerski to ponad 15 lat. 

Z wingiem ma doczynienia od 2021r. Z każdą kolejną sesją zakochiwał się coraz bardziej, dlatego szybko zdecydował się zaliczyć kurs instruktorski PSWing. Jednak tego było za mało, przeszedł  ścieżkę kariery i zaliczył wszystkie wymagania, by dołączyć do grona instruktorów wykładowców Wing Foil w PSWing. Piotr z sukcesami ściga się również w Pucharze Polski, zdobył także tytuł mistrza Polski instruktorów PSWing.